Moderowany mastermind prawników

czyli jak rozwinąć biznes prawny?

Słyszałeś, że mastermind to wspaniałe narzędzie do rozwoju biznesu?

Zastanawiasz się, czy jest to narzędzie dla Ciebie, nie wiesz jak dobrać właściwe osoby do grupy, jak poprowadzić spotkanie, żeby przyniosło oczekiwane rezultaty?

Opowiem Ci o swojej historii mastermindowej, o tym co mi dał mastermind i dlaczego uważam, że moderowany mastermind prawników to fantastyczne rozwiązanie.

Po co mi ten mastermind – czyli słów kilka o doświadczeniach adwokat Magdaleny Biedrzyckiej

 

Z pojęciem mastermind spotkałam się dwa lata temu. Miałam wówczas ogromną potrzebę porozmawiania o swoim biznesie z innymi osobami, które mierzą się z podobnymi wyzwaniami. Spotkania z przyjaciółmi to zazwyczaj nie był czas na rozmowę o „pracy” czyli moim biznesie. Rodzina i znajomi w większości są na etatcie i nie mają wiedzy i doświadczenia w tym jak prowadzić biznes. W głowie kłębiły się pomysły, mąż dzielnie wysłuchiwał co nowego wymyśliłam, ale ja potrzebowałam spojrzenia kogoś z zewnątrz.

Wtedy zdecydowałam się na dołączenie do pierwszego mastermindu. Szukałam po forach, ale zawsze coś było nie tak – inna branża, inny poziom rozwoju biznesu albo grupa już zebrała wystarczającą ilość osób. Oddałam się w ręce Kasi Relidzyńskiej prowadzącej Multimastermind i tak zaczęła się moja przygoda z masterminem.

W pierwszym mastermindzie było nas 4 dziewczyny: dwie sprzedawały usługi, dwie produkty fizyczne. Zaangażowanie i pomoc dziewczyn była nieoceniona. Mastermind to narzędzie, które działa jedynie wtedy, gdy grupa jest zaangażowana i ma prawdziwą wolę pomocy.

Kasia moderowała pierwsze 4 spotkania, później działałyśmy już same. Ten mastermind pokazał mi jak różne osoby patrzą i podchodzą do prowadzenia biznesu, zainspirował do wielu działań, motywował do dalszego rozwoju. Spotykałyśmy się ponad 6 miesięcy razem. W pewnym momencie doszłyśmy do punktu, w którym poczułyśmy, że sprzedaż produktów fizycznych jest czymś innym niż sprzedaż usług i nie zawsze jesteśmy w stanie sobie pomóc lub się zrozumieć. Dzieliły nas też branże. Moim zdaniem zabrakło nam także moderatora, który popchnąłby nasze spotkania do przodu.

Po jakimś czasie z propozycją mastermindu zwróciła się do mnie prawniczka. Czułam potrzebę wzięcia udziału w kolejnym mastermindzie, ucieszyłam się, że będziemy w gronie prawniczek. Każda z nas działa w branży usług i ma podobne wyzwania.

Przygotowałyśmy się do tych spotkań, ustaliłyśmy zasady funkcjonowania i rozpoczęłyśmy spotkania.

Po tych doświadczeniach zdecydowałam się uruchomić zapisy na mastermind dla innych prawników. Jesienią 2022 roku poprowadziłam dwie pierwsze grupy moderowanego mastermindu prawników. Po opiniach końcowych widziałam, iż to było cenne doświadczenie dla każdego uczestnika, dla mnie również.

Co zyskasz biorąc udział w mastermindzie:

Pomoc wsparcie i wartościowy feedback

Efekty tych spotkań są niesamowite – wszystkie osoby rozwijają się, mają nowe pomysły, podpowiadają sobie możliwe rozwiązania, które dają rzeczywiste rezultaty, inspirują i motywują się wzajemnie.

Będziesz miał z kim porozmawiać o wyzwaniach biznesowych

Uzyskasz pomoc w chwilach wątpliwości

Spojrzysz na swój pomysł oczyma innych

Nawiążesz wartościowe relacje

Dla kogo jest mastermind prawników?

Dla adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych, notariuszy, rzeczników patentowych
– prawników, którym zależy na rozwoju biznesu.

W czym pomaga moderator?

Dobraniu właściwych osób do grupy mastermind

Przygotowaniu zasad funkcjonowania grupy

Ustaleniu terminów spotkań

Moderowaniu przebiegu spotkań

wyznaczaniu i spisywaniu celów

zadbaniu, aby każdy członek otrzymał wsparcie

Dobranie właściwych osób to klucz do sukcesu. Ważne, żeby osoby były na podobnym poziomie rozwoju biznesowego. Inne pytania i potrzeby będą miały osoby startujące, tuż po studiach lub aplikacji a inne osoby prowadzące kancelarię od kilku lat i mające swoje doświadczenie w biznesie.

Kolejną ważną kwestią są zasady. To obowiązkowy punkt w każdej grupie. Warto od początku ustalić scenariusz spotkań, zasady odwołania lub zmiany terminu, możliwość zmiany składu mastermindu.

Mastermind to inwestycja czasowa. Jedno spotkania trwa 2 godziny.  Spotkania mogą odbywać się do południa lub wieczorami. To jest ważne, aby dobierając osoby do grupy dobrać je odpowiednio pod względem czasu spotkań. Część osób woli zdecydowanie spotkania wieczorne, kiedy zadania danego dnia są już wykonane, część traktuj mastermind jako element prowadzenia biznesu i woli wygospodarować na te spotkania czas w ciągu dnia.

Moderowanie spotkań to najistotniejszy element. Oczywiście, że mastermind można moderować samodzielnie ale to jest tak jak ze szkoleniem lub konferencją – lepiej, kiedy jest prowadzący. Moderator nie tylko pilnuje aby każda osoba miała tyle samo czasu. Moderator może także podpowiadać własne rozwiązania, dzielić się swoim doświadczeniem biznesowym. Moderator także obserwuje pracę w grupie i może reagować kiedy np. jedna z osób nie przygotowuje swoich pytań i nie wynosi takiej wartości ze spotkań jaką mogłaby. Takie sytuacje mogą prowadzić do frustracji i braku rezultatów.

Zapisy – do kolejnej grupy mastermindu prawniczego

Jeżeli jesteś zainteresowany dołączeniem do moderowanego mastermindu prawniczego to wypełnij formularz zgłoszeniowy – to nic nie kosztuje. Odpowiedz proszę na możliwie dużo pytań, abyśmy mogli połączyć Cię z właściwymi osobami.

Umówimy Cię na krótką rozmowę, podczas której poznamy się i sprawdzimy czy dobrane przez nas grupy będą do siebie pasować.

Wówczas także opowiemy jakie będą zasady udziału w moderowanym mastermindzie prawników.

To jak jesteś gotowy na rozwój swojego prawniczego biznesu?

Dlaczego mastermind tylko dla prawników?

Sprzedaż usług prawny napotyka wiele wyzwań. Adwokaci i radcowie prawni są objęci zakazem reklamy, który wynika z Kodeksu Etyki tych zawodów. Z tego względu każde działanie reklamowe czy marketingowe wymaga zastanowienia i analizy. Trudno zrozumieć te zakazy osobom z innych branż, których te ograniczenia nie dotyczą.

Praca w grupie prawników jest efektywniejsza – nie tracimy czasu na omawianie rozwiązań, których w biznesie prawnym zastosować nie możemy. Omawiamy tylko te rozwiązania, które są zgodne z etyką, które działają. Łatwiej nam się będzie rozmawiało o sprzedaży usług prawnych, o procedurach w kancelarii, sposobie obsługi klienta, zlecaniu pracy prawnikom i aplikantom.

Nie obawiaj się, że w tym gronie będziesz miał konkurencje. Do grupy mastermind można dobrać prawników z różnych miast, o różnych specjalizacjach. Jeżeli specjalizujesz się w rozwodach to Twoją konkurencją nie będzie prawnik od prawa oświatowego. A jeżeli specjalizujesz się we wszystkim to może właśnie grupa mastermind pomoże Ci wybrać specjalizację i zdecydować w jakim kierunku warto pójść w zgodzie z własnymi talentami.

Zapisy do kolejnej edycji!

Jeżeli chcesz wziąć udział w kolejnej edycji – wypełnij formularz. Skontaktujemy się z Tobą, kiedy zbierze się odpowiednia ilość chętnych.

Oferta 999 zł netto + Vat

Oferta obejmuje 6 spotkań trwających ok. 2,5 godziny. Spotykamy się co 2 tygodnie przez 3 miesiące.

W ramach spotkań otrzymujesz:

– dopasowane grupy, ustalenie terminów spotkań, Kodeks Honorowy Mastermind,

– moderowanie spotkań, wsparcie merytoryczne moderatora adw. Magdaleny Biedrzyckiej

– monitorowanie realizacji celów,

– przygotowanie i prowadzenie grupy na facebooku pomagającej w podsumowaniach i wymianie zdań.

Czy mogę rozłożyć płatność na raty?

Tak, wówczas koszt 1 miesiąca to 399 zł netto + VAT. Płacąc za udział pełną kwotę od razu – oszczędzasz ponad 100 zł netto.

Co po tych 3 miesiącach?

Grupa zdecyduje czy chce kontynuować z moderatorem czy sama.

Moderowany mastermind prawników

czyli jak rozwinąć biznes prawny?