czy to brzmi znajomo?
Chcesz dalej przeglądać strony w internecie i czytać ogólnikowe porady, z których nic nie wynika?
Czy może wolisz Pakiet wzorów dokumentów wraz z e-bookiem, które poprowadzą Cię przez ten proces krok po kroku tłumacząc wszystko prosto i po ludzku?
Mamy dla Ciebie rozwiązanie!
Co wchodzi w skład pakietu?
e-book + wideo instrukcja
wzory
Czego się dowiesz?
1.1. Czym jest sprawozdanie finansowe i co powinno zawierać?
1.2. Kiedy należy zatwierdzić i złożyć sprawozdanie finansowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
1.3. Kto sporządza i podpisuje sprawozdanie finansowe?
1.4. Oświadczenie członka zarządu o spełnieniu przez sprawozdanie finansowe wymogów ustawy o rachunkowości.
1.5. Odmowa podpisania sprawozdania finansowego i sprawozdania z działalności.
1.6. Kto i kiedy zatwierdza sprawozdanie finansowe?
1.7. Jakie sankcje grożą za niezłożenie sprawozdania finansowego?
1.7.1. Odpowiedzialność karna, karno -skarbowa.
1.7.2. Postępowanie przymuszające.
1.7.3. Wykreślenie spółki z KRS.
2.1. Czym jest sprawozdanie zarządu?
2.2. Co powinno zawierać sprawozdanie zarządu?
2.3. Czy zawsze musi być sporządzane sprawozdanie przez zarząd?
2.4. W jakiej formie powinno być sporządzone sprawozdanie zarządu?
3.1. Czym jest zwyczajne zgromadzenie wspólników?
3.2. Kto i kiedy zwołuje zwyczajne zgromadzenie wspólników?
3.3. Co powinno zawierać zaproszenie na Zgromadzenie Wspólników?
3.4. Jak powinno przebiegać zwyczajne zgromadzenie wspólników?
3.5. Jak wygląda głosowanie nad uchwałami?
3.6. Elementy protokołu zwyczajnego zgromadzenia wspólników.
3.7. Data i miejsce odbycia zwyczajnego zgromadzenia wspólników.
3.8. Forma protokołu.
3.9. Porządek obrad.
3.10. Przewodniczący i protokolant.
3.11. Kworum i wymagana liczba głosów do podjęcia uchwał.
3.12.1. Uchwała w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania zarządu z działalności.
3.12.2. Uchwała w sprawie podziału zysku.
3.12.3. Uchwała w sprawie pokrycia straty.
3.12.4. Uchwała w sprawie udzielenia absolutorium członkom zarządu.
3.13.1. Uchwała w sprawie dalszego istnienia spółki.
3.13.2. Uchwała w sprawie powołania członków zarządu na kolejną kadencję.
3.13.3. Uchwała w sprawie powołania lub odwołanie członków organów.
3.13.4. Uchwała o udzieleniu zgody wymaganej Kodeksem spółek handlowych lub umową spółki.
Zapraszam Państwa do zapoznania się z e-bookiem, który wyjaśnia jakie czynności powinni podjąć członkowie zarządu oraz wspólnicy, aby wywiązać się z obowiązków sprawozdawczych w spółce z o.o.
Jednym z obowiązków ciążących na spółce z o.o. jest systematyczne (coroczne) sporządzanie sprawozdań finansowych, ich rozpatrywanie i zatwierdzanie, a następnie zgłaszanie do Krajowego Rejestru Sądowego. Prawidłowe, zgodne z prawem sporządzenie sprawozdania finansowego dla spółki z o.o. nie jest łatwym zadaniem i wymaga fachowej wiedzy z zakresu rachunkowości. Z tego względu sprawozdanie zazwyczaj jest sporządzane przez biuro rachunkowe lub głównego księgowego zatrudnionego w firmie. Warto jednak będąc członkiem zarządu lub wspólnikiem znać podstawowe wymogi i terminy dotyczące sprawozdań finansowych i innych wymaganych wraz z nim dokumentów. Niniejszy e-book posłuży Państwu za zbiór niezbędnych informacji w tym zakresie.
Rozdział pierwszy – przedstawia podstawowe informacje o sprawozdaniu finansowym – czym jest, co powinno zawierać, kto powinien je sporządzić, kto i kiedy je zatwierdza. Drugi rozdział stanowi omówienie sprawozdania z działalności spółki. Trzeci rozdział wspomina o oświadczeniu członka zarządu, które może być szczególnie przydatne w przypadku obcokrajowców. Czwarty rozdział przedstawia informacje niezbędne do przeprowadzenia Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników. Co ważne w tym rozdziale omówione zostały uchwały obligatoryjne oraz uchwały dodatkowe, które nie muszą być podjęte podczas Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, ale mogą być kluczowe dla dalszego funkcjonowania spółki. W piąty rozdziale wskazujemy, kiedy i gdzie należy złożyć dokumenty finansowe.
Ten poradnik kieruję przede wszystkim do osób, które prowadzą spółki z o.o. i chcą się dobrze przygotować do zatwierdzenia i złożenia dokumentów finansowych w KRS. Wierzę, że będzie to także cenna pozycja dla biur rachunkowych, które otrzymują wiele zapytań w zakresie obowiązków sprawozdawczych spółki z o.o. od klientów i chciałyby móc odesłać ich do jednej publikacji, która odpowie na większość tych pytań.
Życzę wielu sukcesów
w prowadzeniu spółki z o.o.
adw. Magdalena Biedrzycka
Zastanawiasz się gdzie i jak złożyć dokumenty finansowe? Przygotowaliśmy przewodnik w formie wideo, w którym mecenas Magdalena Biedrzycka pokazuje krok po kroku jak złożyć zgłoszenie do Repozytorium Dokumentów Finansowych i podpowiada na co zwrócić uwagę.
Link do video instrukcji znajdziesz w e-booku: Zatwierdzanie sprawozdań w spółce z o.o. - krok po kroku, a także zapisując się na nasz newsletter.
O Autorze
Magdalena Biedrzycka jest adwokatem, specjalizującym się w obsłudze przedsiębiorców.
Założyła niejedną spółkę z o.o., doradzając nie tylko jak wykonywać obowiązki sprawozdawcze w spółce z o.o. ale także jak zabezpieczyć ryzyka w spółce i ograniczyć sytuacje, które mogą doprowadzić do jej paraliżu.
W pracy łączy wiedzę praktyczną i merytoryczną szukając najoptymalniejszych rozwiązań. Skończyła studia Podyplomowe Akademia Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Studia Podyplomowe Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
Odpowiedziała na setki, jak nie tysiące pytań klientów dotyczących spółki z o.o. a dziś dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.
„Wierzę, że w biznesie jak w życiu lepiej jest zapobiegać niż leczyć.”
adw. Magdalena Biedrzycka
Zapisując się do Bizneslettera, co niedzielę o 9:00, otrzymasz na swojego maila porady dot. prawa i podatków, których nie znajdziesz w internecie, a dodatkowo rabat na Pakiet sprawozdania w spółce z o.o., a także link do nagrania: Jak złożyć sprawozdanie finansowe w spółki z o.o. d0 KRS.