Odcinek pilotażowy wideo podcastu BiznesTeka już dostępny na kanale Youtube!

Wolisz słuchać?

Jesteśmy też dostępni na Spotify i Apple Podcast.

 

Witajcie w BiznesTece podcaście skierowanym do przedsiębiorców, którzy chcą zgłębić tajniki prawa w kontekście prowadzenia przedsiębiorstwa. Nazywam się Magdalena Biedrzycka, jestem adwokatem biznesu i od lat specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców.

Dzisiaj rozpoczynamy naszą pierwszą serię odcinków, w której zajmiemy się tematem ważnym dla przedsiębiorców dobrą spółką z o.o. Porozmawiamy o niej od strony prawnej oraz praktycznej.

Czy wiecie, że spółka z o.o. jest najczęściej wybieraną spółką prawa handlowego? Jest również tuż po jednoosobowej działalności gospodarczej najczęściej wybieraną formą prowadzenia biznesu w Polsce. Właśnie dlatego będziemy opowiadać:

– kiedy wybrać tę formę dla swojej działalności,

– co warto omówić z przyszłymi wspólnikami,

– jakie pytania zadać sobie przed założeniem spółki,

– jak dofinansować spółkę,

– jak wypłacić zysk,

– o jakie dokumenty prawne i nie tylko warto zadbać.

O tym i o wielu innych aspektach porozmawiamy właśnie w podcaście BiznesTeka „Dobra spółka z o.o.”.

Ale zaczynając od początku, chciałabym opowiedzieć, skąd pomysł na ten podcast. Jestem adwokatem biznesu. Pomagam przedsiębiorcom.

Od wielu lat zajmuje się sprawami związanymi właśnie z zakładaniem, prowadzeniem lub likwidacją spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. To właśnie te doświadczenia skłoniły mnie do tego, aby w ramach serii podcastu Dobra spółka z o.o. w przystępny sposób podzielić się tą wiedzą i przekazać wam istotne informacje.

Znajomi twierdzą, że potrafię tłumaczyć skomplikowane sprawy zrozumiałym językiem. Sprawdźmy to za tym razem. W pierwszym odcinku omówimy co to jest spółka z o.o., kiedy warto, a kiedy nie warto jej zakładać.

Dziękuję za wysłuchanie dzisiejszego odcinka. Do usłyszenia w następnym, gdzie będziemy kontynuować naszą podróż poprzez świat dobrej spółki z o.o. z prawnego i praktycznego punktu widzenia.

Treści mają charakter edukacyjny i nie stanowią porady prawnej.

treści aktualne na 2024

Planujesz założyć spółkę z o.o.?

Skorzystaj z konsultacji z prawnikiem za free!

O autorce

Magdalena Biedrzycka

Założycielka BiznesTeki, Adwokat Biznesu

Misją Magdy jest zwiększanie świadomości prawnej przedsiębiorców. Od lat wspiera swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłowością przedsiębiorców w zakresie umów, spółek (w szczególności sp. z o.o.) prowadzi procesy sądowe, doradza menadżerom, członkom zarządu i właścicielom firm.

Zapisz się na newsletter BIZNESTEKI dla Spółek z o.o.

Będziesz otrzymywać powiadomienia o szkoleniach organizowanych przez Biznestekę dla Spółek z o.o., a także rabaty przewidziane wyłącznie dla zapisanych. Teraz już nic Cię nie ominie!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim!