JDG czy jednoosobowa spółka z o.o. – co wybrać, kiedy nie chcemy mieć wspólników?

JDG czy jednoosobowa spółka z o.o.? – w tym nagraniu dzielę się z Tobą plusami i minusami wyboru jednej w tych form prowadzenia firmy.

Dowiedz się o najważniejszych kwestiach, które należy wziąć pod uwagę, kiedy decydujesz się na jednoosobową spółkę z o.o. tj.: samodzielność w prowadzeniu biznesu (brak wspólnika), ograniczenie ryzyka utraty majątku prywatnego, a także możliwe niższe składki ZUS!

Dowiesz się również, kiedy lepiej założyć jednoosobową działalność gospodarczą.

Wolisz słuchać?

Jesteśmy też dostępni na Spotify i Apple Podcast.

 

Co powinieneś wiedzieć o jednoosobowej spółce z o.o.?

Jak sama nazwa wskazuje, jednoosobowo spółka z o.o. to spółka, która ma tylko 1 wspólnika. Przepisy dopieszczają taką formę, w której spółkę zakłada 1 wspólnik. Jedyna sytuacja, kiedy nie jest to możliwe, to założenie jednoosobowej spółki z o.o. przez inną jednoosobową spółkę z o.o.

Kto szczególnie powinien zainteresować się taką formą prowadzenie biznesu?

  1. przedsiębiorcy, którzy nie chcę mieć wspólników,
  2. przedsiębiorcy, którzy chcą ograniczyć ryzyko,
  3. przedsiębiorcy, którzy zakładają sprzedaż powyżej 1 mln.

Jak może powstać jednoosobowa spółka z o.o.?

Do wyboru mamy dwa sposoby: pierwotny i wtórny.

Sposób pierwotny to założenie spółki od samego początku, czyli jest pomysł i zaczynasz go realizować.

Spółkę możesz zarejestrować:

  • u notariusza (poprzez akt notarialny),
  • w systemie s24.

Sposób wtórny (kiedy już istnieje dana spółka/firma) jest możliwy w 2 sytuacjach:

  • kupienie lub w inny sposób nabywacie udziałów w danej spółce i obejmujecie wszystkie udziały łącznie. W skutek, czego mamy tylko 1 wspólnika, czyli Ciebie.
  • przekształcenie jdg w 1 osobową spółkę z o.o.

Jakie są zalety jednoosobowej spółki z o.o.?

Bezpieczeństwo finansowe

Jednoosobowa spółka z o.o. to spółka, czyli odrębny byt prawny, który samodzielnie ponosi odpowiedzialność za zobowiązania.

W razie trudności finansowych, czy problemów, prawnych, osobiste aktywa przedsiębiorcy są chronione. Oczywiście jeżeli ten wspólnik jest np. członkiem zarządu to musi spełnić pewne wymagania i zgłosić w odpowiednim terminie wniosek o ogłoszenie upadłości.

Jednak w przeciwieństwie do jdg, nie ma sytuacji, że fiskus może wejść bezpośrednio na rachunek osobisty. W sytuacji jednoosobowej spółki z o.o. fiskus rozpoczyna windykację od spółki z o.o., kolejno może przenieść tę odpowiedzialność na członka zarządu, nigdy na wspólnika.

To istotne zabezpieczenie dla przedsiębiorców, którzy chcą uniknąć ryzyka utraty prywatnych majątków.

Jednoosobowa spółka z o.o. budzi większe zaufanie

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to powszechnie akceptowana i szanowana forma prowadzenia działalności gospodarczej. Posiadanie jednoosobowej spółki z o.o. może budować większe zaufanie u klientów, dostawców i innych podmiotów biznesowych, co może przyczynić się do łatwiejszego nawiązywania współpracy.

Jako jedyny wspólnik masz w niej pełną kontrolę

W jednoosobowej spółce z o.o. przedsiębiorca jest jednocześnie jedynym udziałowcem i zarządzającym. To oznacza pełną kontrolę nad decyzjami strategicznymi, operacyjnymi i finansowymi. Brak konieczności konsultacji z innymi wspólnikami pozwala na szybkie podejmowanie decyzji.

Co więcej, akt założycielski dla jednoosobowej spółki z o.o. jest łatwiejszy. Nie musimy tam rozbudowywać szczegółowych klauzul i postanowień, co by było, gdyby wspólnicy nie dogadali się itp.

Płacić ZUS, czy nie płacić – oto jest pytanie

Część przedsiębiorców nie decyduje się na płacenie ZUS w spółce z o.o. Moim zdaniem, jednak płacenie ZUS w spółce – nie jest wcale złym rozwiązaniem.

W kancelarii spotykam się z sytuacją, że i tak przedsiębiorcy chcą być ubezpieczeni, chociaż w podstawowym zakresie (składki na ubezpieczenie zdrowotne).

W przypadku jednoosobowej spółki z o.o. składka uiszczana przez wspólnika jest na poziomie 2 tys. zł i nie jest zależna od przychodów.

Dlatego, zachęcam przedsiębiorców do skorzystania z tego rozwiązania. Jest ono wyjątkowo korzystne.

Jeżeli prowadzimy jdg mamy obowiązek opłacenia składki zdrowotnej, która jest zależna od naszych przychodów. Tutaj, niezależnie od tego, jak dużo zarobi spółka –  składka się nie podniesie, a Ty jesteś zabezpieczony w sytuacji np. potrzeby skorzystania z opieki zdrowotnej (np. pobyt w szpitalu).

Danina solidarnościowa

Jeżeli osiągasz dochód powyżej 1 miliona złotych rocznie, jesteś zobowiązany do opłaty tzw. daniny solidarnościowej w wysokości 4 % ponad 1 milion złotych. Jeżeli założysz jednoosobową spółkę z o.o. – nie płacisz tego podatku. Innymi słowy, możesz uniknąć całkiem sporych podatków.

Jakie są minusy prowadzenia jednoosobowej spółki z o.o.

Mówiłam sporo o plusach wyboru jednoosobowej spółki z o.o. Ta forma ma też swoje minusy, którymi dzielę się z Tobą poniżej.

Ważne czynności wyłącznie w formie aktu notarialnego

Wybierając jednoosobową spółkę z o.o. – będziesz częściej korzystał ze wsparcia notariusza. Jeżeli wspólnik np. będzie chciał podpisać umowę najmu ze swoją własną spółką (np. wynajem siedziby spółce), wówczas będzie potrzebował powołać pełnomocnika i przeprowadzić taką czynność w formie aktu notarialnego.

Czy można uniknąć takiej sytuacji? Tak, wprowadzając drugiego członka zarządu do spółki. Jeżeli mamy dwuosobowy zarząd nie ma obowiązkowej formy aktu notarialnego.

Nie możesz podejmować żadnych czynności do czasu rejestracji jednoosobowej spółki z o.o.

W sytuacji rejestracji pierwotnej jednoosobowej spółki z o.o. jedyny członek zarządu, jedyny wspólnik nie może podejmować żadnych czynności, do momentu zarejestrowania spółki. W praktyce, nie jest to dużym utrudnieniem, bo i tak większość osób czeka z działaniem do zarejestrowania spółki np. założeniem konta bankowego, czy przygotowywaniem ofert.

Brak możliwości zawarcia umowy o pracę

Część osób posiadających spółkę z o.o. chce być dodatkowo zatrudnionym na umowę o pracę. W jednoosobowej spółce z o.o. jest to niemożliwe. Warto się zastanowić, czy Tobie zależy na tej formie zatrudnienia, bo może okazać się ona niewarta zachodu.

Pełna księgowość w jednoosobowej spółce z o.o.

Pełna księgowość polega na tym, że każdy ruch na rachunku musi być uzasadniony i udokumentowany. Jeżeli prowadzisz jdg, nie ma takiego obowiązku. Również koszty obsługi księgowej zazwyczaj są droższe niż w przypadku jdg. Zachęcam jednak do przeliczenia wszystkich zysków i strat, bo może się okazać, że co prawda zapłacisz nieco więcej księgowej, ale zaoszczędzisz w innym miejscy znacznie więcej.

Spora autonomia: sprzedaż spółki/ wprowadzenie wspólnika

Zawsze możesz sprzedać udziały w spółce lub wprowadzić dodatkowego wspólnika.

Nie ma takiej możliwość w jdg.

 

Kiedy wybrać jednoosobową spółkę z o.o., a kiedy jdg?

Znasz już plusy i minusy jednoosobowej spółki z o.o. Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, kiedy warto jednak postawić na jdg.

  • zaczynasz, jesteś na samym początku prowadzenia biznesu,

Chcesz sprawdzić, czy ten biznes w ogóle ma sens? Lepiej wybrać jdg. W razie gdyby plany nie wyszły, łatwo możesz zamknąć taką firmę.

  • osiągasz dochody poniżej 1 mln.

Podsumowując

Dla kogo najlepszym rozwiązaniem może okazać się jednoosobowa spółka z o.o.?

Jeżeli Twój plan biznesowy zakłada:

  • przychody powyżej 1 mln
  • możliwość dalszej sprzedaży udziałów,
  • możliwość wprowadzenia dodatkowego wspólnika,
  • samodzielne prowadzenie spółki,
  • zabezpieczenie majątku osobistego,
  • budowanie większego zaufania wśród kontrahentów,

Jednoosobowa spółka z o.o. będzie dla Ciebie lepszym wyborem niż jdg.

 

 

Podcast do czytania

Dzień dobry. Witam was w kolejnym odcinku podcastu BiznesTeka z serii dobra spółka z o.o. Będziemy dzisiaj opowiadać o jednoosobowej spółce z o. o. jako alternatywie dla jednoosobowej działalności gospodarczej. Jeżeli ten temat jest dla Państwa ciekawy, to zapraszam do obejrzenia dzisiejszego odcinka. To jest odpowiedni moment do tego, aby kliknąć subskrybuj lub zapisać się na BIZNESLETTER  dla spółki z o.o. Przejdźmy zatem do części merytorycznej dzisiejszego odcinka.

Jednoosobowa spółka z o.o., cóż to takiego? Kto może taką spółkę założyć i czy jako wspólnik takiej spółki z o.o.  faktycznie możemy działać samodzielnie? Na te pytania odpowiemy podczas dzisiejszego odcinka.

Jednoosobowa spółka z o. o. jest często wybieraną formą prawną w przypadku przedsiębiorców, którzy chcą samodzielnie prowadzić biznes, a jednocześnie chcą założyć spółkę i skorzystać z jej przywilejów. Są to osoby, które nie chcą mieć wspólników, które chcą ograniczyć płatności związane ze składką zdrowotną ZUS.

Kto powinien zainteresować się jednoosobową spółką z o.o.? Przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą, chcą jednocześnie skorzystać z przywilejów, jakie niesie za sobą posiadanie spółki z o. o.,przedsiębiorcy, którzy nie chcą mieć wspólników, nie chcą dogadywać się z innymi osobami w zakresie prowadzonej działalności, przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy chcą ograniczyć składki ZUS lub nie płacić daniny solidarnościowej.

Przejdźmy zatem do omówienia czym jest spółka z o.o. jednoosobowa. Jak sama nazwa wskazuje, mamy jedną osobę w spółce z o.o., to znaczy jednego wspólnika. I tak, przepisy prawa pozwalają na założenie spółki z jedną osobą, choć wydawać by się mogło, że spółka powinna zawierać co najmniej 2 osoby, co najmniej 2 wspólników, to przepisy dopuszczają taką formę, w której spółkę zakłada jeden wspólnik. Jedyny wyjątek dotyczy sytuacji, w której taką jednoosobową spółkę miałaby założyć inna jednoosobowa spółka. Tutaj mamy ustawowy zakaz, zatem jeżeli chcielibyście Państwo założyć spółkę, możecie dokonać tego samodzielnie.

W jaki sposób taka jednoosobowa spółka może powstać? Może powstać albo poprzez ich założenie od samego początku, czyli na przykład u notariusza, podpisanie aktu notarialnego, zarejestrowanie spółki w systemie S24 lub może powstać w sposób wtórny, czyli w momencie, w którym Państwo na przykład kupujecie udziały lub w inny sposób nabywacie udziały w danej spółce i obejmujecie wszystkie udziały łącznie skutkiem czego mamy jedynego wspólnika. Mamy zatem powstanie pierwotne, czyli od początku zakładamy spółkę z założeniem, że mamy jednego wspólnika lub wtórny, czyli na przykład przejmujemy udziały, nabywamy te udziały albo przekształcamy działalność gospodarczą w jednoosobową spółkę z o.o.

Porozmawiajmy zatem o tym, dlaczego warto założyć jednoosobową spółkę z o.o., jakie ma zalety i jaka jest jej przewaga nad jednoosobową działalnością gospodarczą.

Po pierwsze, i co według mnie jest najważniejsze, jednoosobowa spółka z o.o. to spółka, to odrębny byt prawny, który samodzielnie ponosi odpowiedzialność za wszelkie zobowiązania. Jeżeli zatem w spółce cokolwiek by się wydarzyło i byłyby długi, wówczas nie ponosi odpowiedzialności za te długi wspólnik majątkiem osobistym. Oczywiście, jeżeli ten wspólnik jest na przykład członkiem zarządu, to musi spełnić pewne wymagania, czyli na przykład zgłosić w odpowiednim terminie wniosek o ogłoszenie upadłości, ale w przeciwieństwie do jednoosobowej spółki z o.o. nie ma takiej sytuacji, w której jeżeli na przykład Państwo nie zapłacicie podatków, to fiskus może wejść bezpośrednio na rachunek osobisty,  tylko tak naprawdę może rozpocząć windykację od spółki z o.o. Kolejno dopiero może przenieść tą odpowiedzialność na członka zarządu, nigdy na wspólnika. Jest to ważna, moim zdaniem, zaleta. Drugą zaletą jest to, że jest to spółka i spółka, jakkolwiek byśmy na to nie patrzyli, zawsze będzie miała większy prestiż niż jednoosobowa działalność gospodarcza. Tak wygląda to u moich klientów. Oni też często badając kontrahenta, z którym podejmują współpracę, sprawdzają, jaką formę prawną działalności przyjął i jak tą formę zabezpieczył, co by się wydarzyło, gdyby właśnie tego kontaktu nie wykonał. Drugim elementem, który jest istotny w kontekście jednoosobowej spółki z o.o., to to, że jako przedsiębiorca, jako jedyny wspólnik posiadają Państwo pełną kontrolę nad tą spółką. Z żadnym innym wspólnikiem nie musicie Państwo się dogadywać, co oznacza, że chociażby akt założycielski dla jednoosobowej spółki z o.o. jest łatwiejszy, nie musimy bowiem tam rozbudowywać szczegółowych klauzul i postanowień co by było, gdyby wspólnicy się nie dogadali i różnych innych sytuacji, które mają miejsce w przypadku spółki z o.o. To Państwo, jako jedyny wspólnik, decydujecie, czy zwołujecie zgromadzenie, co w danej spółce ma się dziać, w jakim kierunku ona zmierza, także pełne władztwo pozostaje w rękach jednego wspólnika. Dużą moim zdaniem korzyścią i argumentem przemawiającym za tym, żeby wybrać jednoosobową spółkę z o. o. zamiast JDG jest kwestia dotycząca ZUSu. I tutaj oczywiście zdania są podzielone, ponieważ część osób celowo zakładając spółkę z o.o., wprowadza drugiego wspólnika na poziomie 10-20% tylko po to, żeby składek ZUS nie płacić w ogóle. I oczywiście to rozwiązanie jest możliwe i dopuszczalne.

Ja za to chciałam dzisiaj powiedzieć, dlaczego zapłacenie ZUSu w przypadku jednoosobowej spółki z o. o. nie jest takim najgorszym rozwiązaniem? Po pierwsze, wielu moich klientów przy rozmowie o tym, jak ma być zaprojektowana umowa spółki, odpowiadając na pytanie, czy chcieliby jednak być w jakikolwiek sposób ubezpieczeni, dochodzą do wniosku, że tak, chociaż w podstawowym zakresie, minimalnym zakresie, składki na ubezpieczenie zdrowotne chcieliby płacić, w związku z czym nawet jeżeli mamy dwóch wspólników, to i tak na dalszym etapie potrzebują jakiegoś tytułu do tego, żeby te składki uiścić i być objętym ubezpieczeniem. W przypadku jednoosobowej spółki z o.o.składka uiszczana przez wspólnika jednoosobowej spółki z o.o. Jest na poziomie 2000 zł. Nie jest zależna od przychodów. Moim zdaniem to jest bardzo ważny element, czyli jeżeli prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą, wówczas niezależnie od tego, czy jesteśmy na skali, czy jesteśmy na podatku liniowym, czy jesteśmy na ryczałcie, mamy obowiązek opłacania składki zdrowotnej, która jest zależna od naszych przychodów. W przypadku skali jest to składka na poziomie 9%, w przypadku podatku liniowego jest to 4,9%, w przypadku ryczałtu. są to określone progi przy określonych dochodach. Zobaczcie Państwo, w przypadku jednoosobowej spółki z o.o. to jest zawsze 2000, niezależnie od tego, jak dużo spółka zarobi, ta składka się nie podniesie, chyba że Państwo sami będziecie chcieli ją podnieść.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za tym, aby wybrać jednak jednoosobową spółkę z o.o. w miejsce jednoosobowej działalności gospodarczej jest danina solidarnościowa. Jeżeli osiągacie Państwo przychód na poziomie ponad milion złotych wówczas będziecie zobowiązani do opłacenia daniny solidarnościowej w wysokości 4% ponad milion złotych. Jeżeli założycie Państwo jednoosobową spółkę z o.o., tego podatku nie będzie, co jest sporą oszczędnością.

Podsumowując zatem, swoboda działania w jednoosobowej spółce z o.o., niższy ZUS niż w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, brak daniny solidarnościowej, to są argumenty, które przemawiają za tym, aby tą spółkę założyć. Ja dodatkowo do tych argumentów chciałabym Państwa przekonać do założenia jednoosobowej spółki z o.o. lub innej spółki z o.o. w celu zabezpieczenia swojego majątku prywatnego i uniknięcia odpowiedzialności bezpośredniej z własnego majątku.

Poza zaletami spółka z o. o. posiada jednak również wady, o których warto powiedzieć, żeby w pełni świadomie podjąć decyzję o założeniu jednoosobowej spółki. z o.o.

Po pierwsze, jeżeli mamy jednoosobową spółkę z o. o., czyli jedynego wspólnika i jedynego członka zarządu, to niestety niektóre czynności będą wymagały formy aktu notarialnego, czyli jeżeli wspólnik na przykład będzie chciał podpisać umowę najmu swoją własną spółką po to, żeby spółka mogła na przykład wynająć w lokalu wspólnika siedzibę, wówczas będzie potrzebował powołać pełnomocnika i będzie potrzebował przeprowadzić taką czynność w formie aktu notarialnego. Można tej sytuacji uniknąć, wprowadzając drugiego członka zarządu do spółki. Jeżeli bowiem mamy dwuosobowy zarząd, nie ma obowiązkowej formy aktu notarialnego, można zatem tu się zastanowić, czy nie zabezpieczyć tego w ten sposób i uprościć sobie te czynności. Pewną niedogodnością może być również to, że w przypadku rejestracji pierwotnej jednoosobowej spółki z o.o., jedyny wspólnik, jedyny członek zarządu, do czasu zarejestrowania takiej spółki w sądzie tak naprawdę nie może podejmować żadnych czynności, musi zatem poczekać do rejestracji. Czy to w praktyce jest taka duża wada? Nie wydaje mi się, ponieważ wielu klientów i tak czeka do momentu zarejestrowania spółki z tym, aby założyć rachunek, z tym, aby ruszyć z taką działalnością, ale o sensie to Państwo sami. Trzecią, dość istotną wadą jednoosobowej spółki za jest brak możliwości zawarcia umowy o pracę. Część osób posiadających spółkę z .o. o. Chce być dodatkowo zatrudnionych na umowę o pracę. I teraz jeżeli mamy jednoosobową spółkę z o.o., to wspólnik w takiej spółce z o.o., który jeszcze jednocześnie jest prezesem Zarządu, nie będzie mógł posiadać, nie będzie mógł zawrzeć umowy umowy o pracę. Myślę jednak, że w dzisiejszych czasach, jeżeli ktoś decyduje się na prowadzenie działalności, w szczególności jeżeli się decyduje na prowadzenie spółki z o. o. umowa o pracę nie jest kluczowym elementem.

Porównując jednoosobową działalność gospodarczą do jednoosobowej spółki z o.o. należy przypomnieć również, że mamy tu zupełnie inną księgowość, ponieważ w przypadku JDG mamy uproszczoną księgowość. W przypadku spółki z o.o. to zawsze jest pełna księgowość, więc niedogodnością będzie to, że każdy tak naprawdę ruch na rachunku musi być uzasadniony. Wszystko musi być udokumentowane, a księgowość będzie niestety droższa. Nie są to jednak aż takie różnice, żeby one miały moim zdaniem zaważyć na decyzji, czy zakładamy jednoosobową spółkę z o. o. czy jej nie zakładamy.

Podjęcie decyzji o tym, czy będziecie państwo prowadzić swoją działalność w formie jednoosobowej spółki z o.o. czy w formie działalności gospodarczej jest kluczowe, ponieważ może zaważyć na tym, jakie daniny publiczno-prawne będziecie Państwo musieli uiścić, jaka będzie Państwa odpowiedzialność i w jaki sposób ewentualnie dalej będziecie mogli Państwo zarządzać swoim przedsiębiorstwem. Dużym plusem jednoosobowej spółki z o.o. jest to, że spółkę tą zawsze można sprzedać, to znaczy można sprzedać udziały w tej spółce. Po drugie, do takiej spółki zawsze można wprowadzić dodatkowego wspólnika, jeżeli na którymś etapie rozwoju Państwa biznesu, okaże się, że jest taka potrzeba, do jednoosobowej działalności gospodarczej, nie można wprowadzić wspólnika, a wszelkie formy pośrednie, czyli podpisywanie jakichś umów współpracy, z mojego doświadczenia nie mają takiego dobrego zastosowania jak wprowadzenie wspólnika, który będzie czuł odpowiedzialność za rozwój danego biznesu.

Kiedy zatem wybrać jednoosobową spółkę z o. o., a kiedy działalność gospodarczą? Moim zdaniem działalność gospodarczą warto wybrać jeżeli jesteśmy małym, startującym biznesem, zaczynamy sprzedaż, nasza sprzedaż nie przekracza miliona złotych rocznie. Chcemy spróbować zobaczyć, czy ten biznes się powiedzie, ale mieć też szansę na łatwe wycofanie się z tego biznesu, ponieważ wyrejestrowanie działalności gospodarczej jest zdecydowanie łatwe, krótsze i tańsze niż zamknięcie jednoosobowej spółki z o.o. Natomiast jeżeli nasz plan biznesowy obejmuje przychody powyżej miliona złotych, nasz plan obejmuje możliwość dalszej sprzedaży udziałów, nasz plan przewiduje możliwość  wprowadzenia dodatkowego wspólnika. Jednocześnie chcemy prowadzić spółkę. Chcemy skorzystać z prestiżu, jaki daje nam prowadzenie spółki. Chcemy, aby to był odrębny byt prawny i żeby ta spółka zabezpieczała nasz majątek osobisty, wówczas moim zdaniem warto zdecydować się na jednoosobową spółkę z o. o. Tyle w części merytorycznej dzisiejszego odcinka.

Jeżeli potrzebujecie Państwo konsultacji lub wsparcia w podjęciu takiej decyzji, to zapraszam na bezpłatną konsultację do BiznesTeki. Wystarczy kliknąć przycisk w prawym górnym rogu i zapisać się na taką konsultację. Porozmawiamy wówczas, jak u państwa można wprowadzić jednoosobową spółkę z o o. Czy to w ogóle ma sens? Jeżeli będziecie potrzebowali państwo dalszego wsparcia, to proszę pamiętać i jesteśmy tutaj dostępni. Chętnie pomożemy zarówno od strony prawnej, jak i podatkowej.

Dziękuję za wysłuchanie dzisiejszego odcinka i zapraszam do kolejnych odcinków, których będziemy opowiadać o tym, jak ułożyć umowę spółki z o.o., jak ułożyć relacje ze wspólnikami, na co warto zwrócić uwagę zarówno od strony prawnej, jak i podatkowej.

Planujesz założyć spółkę z o.o. albo masz pytanie np. dot. tego artykułu. 

Skorzystaj z darmowej konsultacji z prawnikiem.

adwokat Magdalena Biedrzycka  

O autorce

Magdalena Biedrzycka

Założycielka BiznesTeki, Adwokat Biznesu

Misją Magdy jest zwiększanie świadomości prawnej przedsiębiorców. Od lat wspiera swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłowością przedsiębiorców w zakresie umów, spółek (w szczególności sp. z o.o.) prowadzi procesy sądowe, doradza menadżerom, członkom zarządu i właścicielom firm.

Zapisz się na newsletter BIZNESTEKI dla Spółek z o.o.

Będziesz otrzymywać powiadomienia o szkoleniach organizowanych przez Biznestekę dla Spółek z o.o., a także rabaty przewidziane wyłącznie dla zapisanych. Teraz już nic Cię nie ominie!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim!